KENAN DOĞULU “YILIN EN İYİ ERKEK ŞARKICISI” !!

article frontpageİlki Geçtiğimiz yıl verilen “ESCRADIO AWARDS”‘ın bu yılki sahipleri belli oldu. Kenan DOĞULU, “En İyi Erkek Şarkıcı” dalında Dima KOLDUN’un önünde ipi göğüslemeyi başardı!

Son ana kadar nefes kesen bir mücadeleye sahne olan “Yılın En iyi Erkek Sanatçısı” kategorisinin bu yılki sahibi %0,1’lik farkla Kenan DOĞULU oldu. Sanatçımız, Oyların %21,7’sini alırken, KOLDUN %21,6’da kaldı. Yunanistan adına yarışan Sarbel, %8,4 ile oylamayı üçüncü sırada tamamlarken, üçüncülük mücadelesinde ki çekişme, DOĞULU – KOLDUN rekabetini aratmadı. Yunan şarkıcı, Roger CICERO’nun yalnızca 0,3 puan önünde oylamayı tamamlayarak bu yılın üçüncüsü olmayı başardı.

Toplam Dört Kategoride dağıtılan ödüller için Dünya’nın dört bir yanından binlerce ESCRadio dinleyicisi oy kullandı.

En İyi şarkı dalında Sürpriz bir şekilde “I Love You Mi Vida” ipi göğüslerken, Yarışma birincisi “Molitva” %10,2 ile 3. sırada kaldı. Temsilcimiz Kenan DOĞULU’nun şarkısı, “Shake It Up Shekerim” ise ancak %1,9’luk oy oranıyla 16. olurken, oylamayı Magdi RUSZA ve “Unstubstantial Blues” 2. sırada tamamladı.

“Yılın En İyi Bayan Şarkıcısı” ödülünün bu yılki sahibi, beklendiği gibi Magdi RUSZA olurken, sanatçıyı %13,8’lik oy oranıyla Gürcü temsilcisi Sopho takip etti. Ev sahibi ülke adına yarışan Hanna PAKARINEN ise aldığı %13’lük oy ile bu yılın üçüncüsü olmayı başardı. 2007 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Marija SERIFOVIC’in Portekiz adına yarışan Sabrina’nın ardından 6. olması dikkat çekerken, Sanatçı ancak oyların %7,3’ünü alabildi.

En iyi Grup ödülüne, “En iyi Şarkı” ödülünün sürpriz sahibi İspanyol Boyband D’NASH ulaşırken, grubu sırasıyla %15,6’lık oy oranlarıyla Andorra temsilcisi Anonymous ve %12,0 ile İsveç’li Alternatif Rock Grubu The Ark izledi

Oylama sonuçlarına http://www.escradio.com/awards2007 adresinden ulaşabilirsiniz.

Osman KURAL

(ESCradio)