SALVADOR SOBRAL: KORKUNÇ BİR ŞARKI!

Lizbon’da Eurovision Şarkı Yarışması’nın ikinci yarı finali için hazırlıklar devam ederken geçtiğimiz yıl yarışmayı Portekiz’e getiren Salvador Sobral’ın bugün yayınlanan bir röportajı gündeme bomba gibi düştü.

Verdiği röportajda İsrail’in Eurovision şarkısı ile ilgili yorum yapan Salvador oldukça şok edici açıklamalar yaptı. Salvador, İsrail’i temsil eden Toy şarkısı için şunları söyledi:

“Youtube, İsrail şarkısını seveceğimi düşünerek şarkıyı bana önerdi. Şarkıyı açtım ve karşıma korkunç bir şey çıktı. Şanslıyım ki bu sene hiç bir şey dinlemek zorunda değilim.”

Bunun dışında Salvador yarışma sonrası hayatı ile ilgili beyanlarda da bulundu:

“Yarışmanın birincisi olarak anılmayı değil, Salvador Sobral olarak yaptığım müzikle anılmak istedim. Portekiz tarihinde bir anda böyle bir üne kavuşulması çok fazla gerçekleşen bir durum değil. Hazır değildim. Kazandıktan sonra Portekiz’ geri döndüğümde benim için her şey çok zordu. Ağlamaktan yorulmuştum. Kendime, ben ne yaptım, dışarı bile çıkamıyorum, dedim.

“Zaman geçti ve insanlar bana saygı duymaya başladı. Örneğin fotoğraf çektirmeyi sevmediğimin farkına varmaya başladılar. Onun yerine yaptığım işleri beğendiklerini söylediler ve ben de onlara teşekkür ettim.”

Siz Salvador’un bu açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz senenin şampiyonu açıklamalarında haklı mı yoksa yaptığı bu açıklamalar oldukça ağır mı? Söz sizde.