PROVALARDA 3.GÜN

Viyana- Eurovision şarkı yarışmasının ilk yarı finaline günler kaldı. Provalar tüm hızıyla sürüyor. Bugün de İkinci yarı finalde yarışan 8 ülkenin şarkısı ilk sahne provasına çıktı.İşte kısa görüntüler eşliğinde üçüncü günden akılda kalanlar:

1- LİTVANYA

İsabetli bir kararla bu sene Litvanya’yı birlikte temsil etmeye karar veren Monika ve Vaidas, ilk sahne provalarında göz doldurdu. Şarkıyı söylerken her halleriyle eğlendikleri belli olan sempatik ikili, birbirinin kopyası 2 çift eşliğinde yer alacak sahnede. Arka fondaki görüntünün Makedonya bayrağına benzerliği ise kafa
karıştıracak cinsten…

2- İRLANDA

Bu yıl caz tınılı bir şarkıyla yarışan İrlanda, dingin ve dinlendirici sounduyla öne çıkıyor. Sahnesi de buna göre dizayn edilmiş. Vokalistler dahil 6 kişi olan ekibin arka planındaki sepya tonlarında orman görüntüsü ise, şarkıyla uyum içinde

3- SAN MARİNO

Eurovision’un en yeni ve en ısrarlı katılımcısı olan minik San Marino kısa ESC tarihine bir de finale kalma başarısı sığdırdı. Yine bir Siegel şarkısıyla bu sene de finali kovalamak için ilk provalarına çıktılar. Yarışmanın bu en küçük ülkesi, boyundan büyük sahnesiyle dikkat çekti denebilir.

4- KARADAĞ

Klasik bir Sırbistan kareografisiyle sahne alan Karadağ ekibi, bu yılın iddialı katılımlarından. Provası da merak ediliyordu. Belgesel gibi klibiyle dikkat çeken şarkının, o klipteki üyeleri sahnede de değişmedi. Sonucu merak edilenlerden

5- MALTA

Yılın ikinci güçlü kadın imajı ve ikinci Warrior isimli şarkısı. Dünkü Gürcistan’ın ardından bugün de Malta benzer bir kareografiyle çıktı ilk provaya. Bu tesadüfler zinciri ya ikisini de yok edecek, ya da daha güçlü olan ayakta kalacak.

6- NORVEÇ

Viyana’nın en merakla beklenen provalarından biri de kuşkusuz Norveç’ti. Hem bahislerde hem de OGAE oylamasında dikkat çeken Norveç ekibi, bugüne kadar çizdikleri imajdan çok farklı, daha genç kostümlerle çıktılar sahneye. Beyaz ağırlıklı bir fonun önünde sadece 2 kişiydiler.

7- PORTEKİZ

Ve önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de kendisinden en az bahsedilen ülke olmayı başardı Portekiz. Yılların eurovision ülkesi bu sene de silik olmaktan kurtulamayan şarkılarının ilk provasını yaptı.

8- ÇEK CUMHURİYETİ

Yılın bir başka iddialı düeti Çek Cumhuriyeti de bugün sahnedeydi. Yarışmaya bir girip bir çıkan Çek’lerin bugüne kadar hakkında en çok konuşulan, en iddialı katılımları olma yönünde ilerliyor şarkı. İlk provada da göz doldurdular.