Provalarda Altıncı Gün – Kısım 2

Eurovision 2021’in provaları tüm hızıyla devam ediyor. Provaların altınca gününde ikinci kısımda 🇮🇹 İtalya 🇩🇪 Almanya 🇳🇱 Hollanda 🇫🇷 Fransa 🇬🇧 Birleşik Krallık ve 🇪🇸 İspanya’nın ilk provalarını izledik. İşte ekibimizden provalar hakkında detaylar;

– İTALYA

Provaya kadar ısınamadığım, tekerleme gibi tekrar eden bu nakarat müthiş bir performans ile icra ediliyor . Sanatçının karizması da eklenince karşımıza bir kazanan Adayı olarak çıkıyor .

Hakan

San Remo performanslarını çok daha beğendim. Şarkı çok iyi, enerjileri muhteşem ama sahne ışıklandırmalar falan yorucu geldi bana. Ekibin birbiriyle uyumu müthiş bu arada.

Güneç

– ALMANYA

Bir şarkı ve şarkıcı daha ne kadar sempatik olabilir . Kusursuz bir performans . Finalde Almanya orta sıralarda kendine yer bulabilir

Hakan

Bayıldım. Cıvıl cıvıl bir performans. Danslar, ukulele, trompet çalan vokalistler (en soldaki Türk kızı) detayı, el kostümü hele step dans çok iyiydi. Snack bar konseptli sahnede yazılarla nefret söylemlerine karşı mesaj vermeyi de ihmal etmemişler.

Güneç

– HOLLANDA

Maalesef ev sahibi ülke için çok zayıf bir katılım . Çok güçlü performans ancak şarkı oy verenlere hitap etmiyor

Hakan

Jeangu göbeğini açıkta bırakan mavi ceketi ve mavili siyahlı pantolonu ile sahneye çıktı. Gospel ve afro tarzı şarkısını 3 dansçısı ile söyledi. Koreografide Afrika danslarından esinlenmişler. Sahnede şarkının sözlerine uygun olarak kırılma efektleri kullanılmış. Daha sonra renkli ekran efekt kullanılmış. Beklediğimden iyiydi.

Güneç

– FRANSA

Tek kelimeyle MUH TE ŞEM. Bence kazanma potansiyeli çok yüksek. Siyah sahnede sadece Barbara ve muhteşem sesi vardı. Sahnedeki tek detay uçan kuşlar, siyahlar içindeki Barbara ve mikrofonuydu. Günlerdir izlediğimiz pembe mavi led ışıklar ve minu gümüş rengi elbiselerden sonra bu ilaç gibi geldi.

Güneç

– BİRLEŞİK KRALLIK

Çok sevdiğim bir şarkı ama sahnede biraz zayıf kaldı. 4 trompetçi ile uyumlu trompet sahne konsepti hoştu. Trompetçiler için James’in siyah kıyafetine kontrast beyaz kıyafetler seçilmiş. Yine renkli ışıklar, platformlu bir sahne. Ama dans olayı James’e yakışmamış. Mikrofon başında olmasını tercih ederdim.

Güneç

– İSPANYA

Güzelim şarkıyı mahvetmişler 😒. Bu şarkı balad, neden hareketli bir remiks yapmışlar anlamadım. Dolunay konsepti güzel. Blas bugün gününde deģildi, belki de sona kaldığı içindir.

Güneç

Haber: Cem Bulut