Provalarda Altıncı Gün – Kısım 1

Eurovision 2021’in provaları tüm hızıyla devam ediyor. Provaların altınca gününde ilk kısımda 🇲🇹 Malta 🇸🇲 San Marino 🇪🇪 Estonya 🇨🇿 Çek Cumhuriyeti 🇬🇷 Yunanistan 🇦🇹 Avusturya 🇵🇱 Polonya 🇲🇩 Moldova 🇮🇸 İzlanda 🇷🇸 ve Sırbistan’ın ikinci provalarını izledik. İşte ekibimizden provalar hakkında detaylar;

– MALTA

Kıyafetinde değişiklik yapan Destiny, genel olarak ana koreografisinin dışına çıkmamış. Kamera ile kontağı çok iyi. Arkaplanda ise bazı bölümlerde ufak değişiklikler yapması dikkat çekici bir detay olarak göze çarpıyor.

Son provada ise şarkının son bölümünde fişek yağmurunu andıran bir efekt kullanan Malta ekibi performansını tamamladı.

Cevat

Gözler onun üzerindeydi. Cüssesiyle ölçülemeyecek küçüklükteki yaşı ve aynı oranda ters orantılı güçlü sesiyle. Ve tabi ki geçen yılın kat be kat üstünde daha güzel olan kıpır kıpır şarkısıyla.

İlk provadaki facia kıyafeti tüm performansının önüne geçince hemen tokat vuruldu. Betlerde düşmesi bir yana, acımadan her şeyiyle dalga geçtiler kızın.

Ama kader ağlarını örmüştü bir kere… Destiny bugün ikinci kez çıktı provaya. Çok daha güçlü, çok daha kendinden emin. Performansıyla bu kez o tokatladı üstüne gelenleri.

Kıyafetini de adeta eleştirenlere nanik yaparcasına biraz değiştirmişti. O çok bahsi geçen çorap-uzun bot karışımı pembe şeyleri bacaklarında tutmaya devam ederek, size yenilmedim mesajını da verir gibiydi.

Sözün özü çok iyi bir provaydı. Netta’yla kıyaslayanlar için söyleyelim. Hem koreografiye eşlik edecek kadar hareketli Destiny, hem de sesi resmen CD’den geliyor gibi.

Kaderimizde seneye Malta var. Ve bunu kimse değiştiremeyecek…

Go Destiny!!

Tayfun

İlk provadaki gerek koreografi gerek sesteki dağınıklık toparlanmış, kostüm de gümüş rengine dönmüş . Malta’yı tekrar zirve yarışına ortak edebiliriz ancak hala içe sinmeyen birşeyler var gibi

Hakan

– SAN MARİNO

İlk provadan farklı olarak sahnede bu defa lazer ışıklar da kullanılıdı. Senhit’in arena içinde bulunacak olan seyirciler ve kamera ile kontağı oldukça iyi. Seyirciyi coşturacak şeyler yapıyor. Koreografide genel anlamda değişiklik yok. Senhit ilk provada olduğu gibi doğaçlama performans sergiliyor.

Son provada ise şarkının yüksek ritimli bölümlerinde performans pyro efektler ile destekleniyor.

Cevat

Senhit şarkı içinde Flo Rida’yı takdim ediyor . Performans başarılı, flo Rida desteğini de hesaba katarsak ilk 5 içinde olmasını çok muhtemel görüyorum , kazanırsa da şaşırmam.

Hakan

– ESTONYA

Estonya ilk provadan farklı olarak sahnenin tabanının farklı bölümlerine simetrik olarak spot ışıklar eklemiş. Ses performansı gayet başarılı. Koreografide herhangi bir değişiklik yok.

Cevat

Uku performansı ile göz dolduruyor olsa da şarkı diğer şarkılar yanında oldukça vasat kalıyor. Final şansı görmüyorum.

Hakan

– ÇEK CUMHURİYETİ

Çek Cumhuriyeti ekibi provasında arkaplanda ve koreografide değişiklik yapmadı. Provasında öne çıkan detay ise yüksek notaların olduğu yerde kendisinin pes tondan okuyup yüksek notayı vokale bırakması kolaycılık olarak değerlendirilebilir.

Cevat

Gerek şarkı ve gerekse sunum son derece sıradan. Kasetin B3 şarkısı olabilir ancak

Hakan

– YUNANİSTAN

Yunanistan ekibi ilk provaya ek olarak hiçbir ekleme yapmadı. Ses performansı gayet iyi. İlk provada yapılan efekt hataları azaldı.

Cevat

Sunum üzerinde çok çalışmışlar, performans da başarılı ve finale çok rahat çıkar . Ancak şarkının yeterince güçlü olmadığını düşünüyorum ve sahnesi de kurtarabilir mi şüphem var .

Hakan

– AVUSTURYA

Ses performansı oldukça başarılı. Kamera açılarında ve koreografide değişiklik yapılmadı. Solistin kamera ile kontağı gayet iyi. Provalarını sorunsuz tamamladı.

Cevat

Şarkı güçlü olmasa da çok çok güçlü bir performans . Finale çıkanlar arasında adını duyarsak şok olmayalım

Hakan

– POLONYA

Polonya ekibi arkaplan ve koreografide değişiklik yapmadı. Ancak şarkının melodik yerlerinde solist seyirciyi coşturacak sözler söylüyor. Ses performansı ilk provaya göre bir nebze daha iyi

Cevat

Tam bir borderline, iyi ama final İçin sıralama kavgası yapması gerekecek . Ancak benim tahminim eleneceği yönünde

Hakan

– MOLDOVA

Arkaplanda ve koreografide değişiklik yapmadı. Ses performansı bir önceki provaya nazaran oldukça başarılı. Solistin sahneyle ve kamera ile kontağı oldukça iyi.

Cevat

Çok temiz ve enerjik bir performans . Maruv un şarkısını andırıyor ancak nakarat dışında biraz enerjisi düşük şarkının. Finale çok rahat çıkıp 7-15 arası bir yerde konumlanır gibi geliyor.

Hakan

– İZLANDA

İzlanda ekibi arkaplan ve dans koreografisinde herhangi bir değişiklik yapmadı. Ses performansları oldukça başarılı. Şarkının sonunda kamera açıları çok güzel detaylarla dolu ama bu süpriz olsun.

Cevat

Benim için günün hayal kırıklığı oldu . Gayet güzel bir performans ve hersey olması gerektiği gibi görünüyor ancak şarkının sahneye yakışan bir elektriği bence yok, hiç heyecan duyamadım.

Hakan

– SIRBİSTAN

Sanja Vucic eleştiri aldığı ayakkabısını değiştirdi. Koreografi oldukça hareketli ve asla seslerinde bir yorgunluk belirtisi yok. Günün en enerjik ülkesi oldu diyebiliriz. Şarkının performansları pyro efektler ile desteklendi. Aynı zamanda şarkının 2.nakaratından sonra solistler seyirciyi coşturucu sözler söylüyorlar.

Cevat

Benim için özelliksiz olan bu şarkı bu kadar mı sahnede devleşir . Finale uçarak gider ve ilk 10 sürpriz olmaz bu performans ile

Hakan

Haber: Cem Bulut