TÜRKİYE! START VOTING NOW!

Eurovision Şarkı Yarışması’nın final günü geldi çattı. Avrupa’daki 39 ülke ve Avustralya bu senenin şampiyonunu oylarıyla belirleyecek. Saatler sonra Eurovision Şarkı Yarışması’nın seneye hangi ülkede yapılacağını öğreneceğiz. (Avustralya’nın kazanması dışında)

Türkiye bu sene yarışmada yer almıyor. Bu nedenle de oy da kullanamıyor. Bizler de eğer Türkiye oy kullansaydı televoting sonuçları nasıl olurdu sorusunun cevabını vermeye çalışıyoruz. Eğer siz de bize yardımcı olursunuz tabi ki.

Yapmanız gerekenleri kısaca belirtelim.

1- Bu akşamki bütün performansları izleyin ve kendinize bir Top 10 listesi hazırlayın.

2- Cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan www.govote.at sitesine gidin. Oylamaya katılmak için 38 26 84 kodunu girin.

3- En sevdiğiniz bu on şarkıya Eurovision usulü 12-10-8-7-6-5-4-3-2-1 şeklinde oylarınızı verin.

4- Tüm oylarınızı kullandıktan sonra en sondaki SUBMIT butonuna tıklayın. İşte bu kadar. Oylarınız anında işleme alındı.

Bu yazı yayınlandığından itibaren oylarınızı verebilirsiniz. Ancak akşamki performansların kararınızı değiştirebileceğini düşünüyorsanız tüm şarkıların bitmesini bekledikten sonra da oy kullanabilirsiniz.

Oylama sunucular resmi oylamayı bitirene kadar devam edecek. Mümkün olan en kısa sürede oylama sonuçlarını haber blogumuzdan, Facebook ve Twitter sayfalarımızdan açıklayacağız.

Yaptığımız bu oylamada bizlere katılırsanız seviniriz. Hepinize iyi eğlenceler.