KAZANMA FİKRİ BENİ HEYECANLANDIRIYOR!

n564575212_1507599_72821Arkadaşımız Tayfun ÖCAL, Güneri CİVAOĞLU’nun programının çekimi öncesinde Hadise’yi yakın markaja aldı. Ayak üstü 5 soru sordu, 5 samimi cevap aldı. Bize de sizlerle paylaşmak düştü.

Tayfun ÖCAL: Hadise, Sizin için Eurovision’un çocukluk döneminden beri önemli bir eğlence olduğunu duymuştuk önceki röportajlarınızdan. Neydi sizi bu kadar eğlendiren? Gurbette bir Türk olmanızın Eurovisionu sevmenizle bir ilgisi var mı? Yoksa sadece müzikal açıdan mı seviyorsunuz bu yarışmayı?

Hadise: Benim için  Eurovision bütün dünya ülkelerinin  buluştuğu , tek yürek olduğu,  ülkelerin  de birbirine  destek vermesiyle  , yarışın olduğu ama aynı zamanda da barışında olduğu sadece müziğin yarıştığı  çok güzel bir buluşma noktası.

 

Tayfun ÖCAL: Son 5 senedir, TRT ünlü bir sanatçıya teklif götürüyor. Ve bu teklifi genelde Türk halkı önceden bilmiyor. Sürpriz şekilde son dakikada öğreniyoruz. Ama bu sene farklı oldu. Sizin gideceğinizi, resmi olarak 6 Kasımda öğrendik ama çok daha önceden nerdeyse herkes emindi. Bunun sebebi nedir? Eurovision’a katılmak için özel bir çaba sarfettiniz mi, TRT size gelmeden önce?

Hadise: Biz  her zaman  müziğimizle , şarkılarımızla ve performansımızla  “daha ne kadar iyi olabiliriz ,daha ne kadar ileri gidebiliriz” diye çaba sarfediyoruz. Eğer bu çabalarımız  bizi  buraya getirdiyse ne mutlu bize.

Tayfun ÖCAL: Şarkıda bir sürprizden bahsettiniz toplantıda.. Bununla kastettiğiniz bestesi mi yoksa sözleri mi? Türkiye’den her sene beklenen mutlaka doğu ezgileri var. Siz de bu yöntemi devam ettirecek misiniz yoksa batılı bir sound mu düşünüyorsunuz?

Hadise: Düşüncelerimiz ikisinin de içinde bulunduğu bir şarkı.

 

Tayfun ÖCAL: Katılmayı çok istediğinizi biliyoruz. Peki kazanmayı ne kadar çok istiyorsunuz? Bunun için özel planlarınız var mı?

Hadise: Kazanmanın fikri bile beni çok heyecanlandırıyor.Bu heyecanı sizlere de  yaşatabilmek ve  bu ülkeyi en iyi şekilde temsil etmek için  elimden geleni  yapacağım.Ama kazanamazsak bu da dünyanın sonu değil. Olmamalı da zaten.

 

 

Tayfun ÖCAL: Son olarak şunu öğrenmek istiyorum. Türk olup da Avrupa ülkelerinde yaşayan özellikle şarkıcı ve futbolcular, Avrupa’da kariyerlerine başladıktan sonra, mutlaka Türkiye’ye geliyorlar ve sonra bir şekilde Türkiye’de kalıyorlar. Sizin hedefiniz nedir? Türkiye’de sadece albüm yapıp yurtdışı kariyere devam mı edeceksiniz? Yoksa diğer şarkıcı ve futbolcular gibi Türkiye’de mi kalacaksınız?

Hadise: Ben  hem bu ülke de hem de diğer ülkelerde bir Türk  bir kızı olarak müziğimi yapmaya devam etmek istiyorum.

(Röportaj : Tayfun ÖCAL)

(Edit: Osman KURAL)