Erol Köse: “Eurovision defteri kapandı!”

216Hambc97aakpkBir süre önce prodüktör Erol Köse, Hande Yener’in Eurovision’a katılması için TRT’den teklif aldıklarını, sanatçının yeni albümünün basın toplantısında açıklamış, bu şok gelişmenin ardından tüm gözler Hande Yener’e çevrilmişti. Sanatçı da yaptığı açıklamalarda ve röportajlarda Eurovision’a sıcak baktığını ve çok iddialı olacağını ifade etmişti. Bugün ise basına ve televizyonlara bir yazılı açıklama yapan sanatçı ve prodüktörü Erol Köse, Eurovision defterini kapattıklarını belirtti. İşte o açıklamalar:

Sanatçım Hande Yener’e ait TRT prodüktörlerinden tarafıma telefonla ön teklif gelmiş daha sonra sanatçımın “TRT’den acil açıklama yapılsın, derhal resmi onaylama olsun” talebi kurum tarafından kabul görmemiş bu nedenlerle ve basında çıkan “Ferhat Göçer’e de teklif gitti” yazılarına da sanatçının içerlemesi üzerine kurum ile gerilim oluşmuş, sanatçının haklı ama kısmen aceleci tavrı kurumu gerince “ Biz resmi teklif yapmadık” beyanı yapmışlar ve bizi de bunun üzerine bu polemiklerin beni ve sanatçımı yıpratmaması için bu gayri resmi teklifi artık reddettiğimizi kuruma bildirdik. Bilgi vermeyi uygun gördüm.

Erol Köse

Ben Eurovision teklifini albümün tanıtım basın toplantısında basının önünde Erol Köse’ den duydum.
Sevindim ve sıcak baktığımı söyledim ancak ben böyle bir teklifi resmi olarak almadım ve bu konu benim için muallakta kaldı.
Ancak daha sonrasında bir gelişme olmadı ve bende yanlış bir bilgiyle kimseyi kandırmamak için bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Eurovision konusu benim için kapandı…
Bu konuyla ilgili sorularınızı lütfen Erol Köse’ye yönlendirin.
Teşekkür eder, sevgilerimi sunarım.

Hande Yener

Kaynak: Erol Köse Production