Hande Yener: “Eurovision’a sıcak bakıyorum”

musicelmayb183Henüz daha Kenan Doğulu’nun 4.cülüğü ve Eurovision’da Sırbistan zaferi basında tazeliğini korurken, seneye kim gitsin tartışmaları bu yıl erken başladı. Hande Yener, yarışmadan 2 gün önce kendisine 2008 için teklif geldiğini açıkladıktan sonra Ferhat Göçer de dün Vatan gazetesine, TRT’den yarışmaya katılmak için teklif aldığını bildirdi.

Hande Yener, dün Hürriyet’e verdiği bir röportajda da Eurovision’la ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi:

Eurovision’dan teklif geldiğini, sıcak baktığınızı söylediniz. Bu teklif, nasıl bu kadar erken geldi, ilginç!
– Eurovision yarışmasından iki gün önce komite Erol Köse’yi arayıp, benim önümüzdeki yıl yapılacak olan yarışmaya sıcak bakıp bakmayacağımı sormuş. TRT, bu yıl ne yolda ilerlenmesi gerektiğine bakmış ve daha batılı birine ihtiyaç duyulduğunu fark etmiş. O kişinin de ben olabileceğimi düşünmüşler. Sıcak bakıyorsam teklif getireceklerini, bakmıyorsam başka arayışlara gireceklerini söylemişler. Ben çok sıcak bakıyorum.

Bazı sanatçılar Eurovision’u prestij kaybı olarak değerlendiriyor. Siz tersini mi düşünüyorsunuz?
– Evet. Ben hiçbir zaman kaybedeceğimi düşünerek müzik yapmadım. Her zaman inanarak yola çıktım. Eurovision komitesi ile karşılıklı konuşacağız. Her şeyde anlaşırsak ülkemiz adına böyle bir yarışmaya katılmak isterim. Çok profesyonelce ve en iyi şekilde yaparım diye düşünüyorum. Ama en az bir yıl gibi bir zamanım olmalı. Çok iddialısınız…- Evet. Zamanında Eurovision’a saçma sapan insanlar da gitti. Dünyanın gözü ülkemizin üzerinde. O yüzden her alanda iyi olduğumuzu göstermeliyiz. Eurovision’a no name (isimsiz) birilerinin hiç tutmayacak şarkılarla katılmasına daha fazla yüreğim dayanmıyor. Kenan (Doğulu) kesinlik çok başarılı oldu. O politik durumlara rağmen ülkemizi çok iyi bir yere taşıdı. Sertab (Erener) ve Athena da öyle. Onun dışında birçok kişinin bu işi geriye götürdüğünü, insanları Eurovision’dan soğuttuğunu düşünüyorum. Şu an konsept olarak yarışmayı çok düzgün de buluyorum. Evet çok iddialıyım. Bu heyecanla, bu iddiayla en dikkat çekeni yapmaya çalışırım. Mesela yarışmada Ukrayna’nın parçası ile Sırbistan’ın parçasının harmanlanmış háli, kafadan birinci olurdu. Belki seneye bunu ben yaparım ve birinci olurum.

Haber: DJ Olcay
Kaynak: HÜRRİYET, VATAN

Hande Yener – Yanmam Lazım (Kibir)
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=yZo_q1rnPMg]