BONAPARTİ.LV FARKLI TARZLARIYLA ÖN PLANDA OLACAKLARINA İNANIYOR…

bonaparti2lv2

Çeşitli Eurovision sitelerindeki oylamalarda tepelere oynamamasına rağmen kimi fanlar tarafından ateşli bir şekilde desteklenilen Bonaparti.lv grubu iddialı. Uzun yıllar sonra İtalyanca’yı Eurovision sahnelerinde temsil edecek olan Letonyalı grup, Onikipuan’ın özel röportajında farklılıklarına ve hiçbir üyelerinin opera kökenli olmadıklarına dikkat çekiyor.

Grup uyumunuz ve şarkınız olağanüstü. Helsinki’de nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Bonaparti.lv, üyeleri aria sanatçısı ya da tenör olmayan bir pop müzik projesi ürünü aslında. Bu niteliğimizle o gece birçok şarkı arasında fırlayacağımıza inanıyoruz. Bu bizim inancımız, geri kalanına izleyenler karar verecek tabii.

Eurovision Şarkı Yarışması’na daha önce de bir ilginiz var mıydı? Ulusal finallere katıldınız mı? Sizce Eurovision müzikten çok komşuların birbirini desteklediği politik bir yarışma mı?

Bazı üyelerimiz zaten Eurovision deneyimi olan üyelerimiz. Andrea, Eirodziesma’ya (Letonya Ulusal Finalleri) 3 kez katıldı. Yine Kaspars Timanis ve Normunds Jakusonoks 2001 yılındaki ulusal finallere Labigais Tips grubuyla katılmışlardı.Biz, Eurovision Şarkı Yarışması’nın şarkı yarışması olduğuna inanıyoruz, gerçekten!

Eurovision’un bu kadar içinde olmuş olmanız çok hoş. O halde temsilcilerinizi de yakından takip ediyor ve biliyordunuz. Letonya katılımcılarından favoriniz kimdir?

Hepimizin tüm zamanlar favorimiz tek, kesinlikle: Brainstorm ve My Star…

Shake It Up Shekerim ve Kenan Doğulu hakkındaki yorumuzunu alabilir miyiz?

Türkiye her yıl ilginç ve güzel şarkılarla karşımıza çıkıyor, yıllardır böyle… Shake It de özellikle nakaratıyla çok cezbedici ve güzel. İyi şanslar Türkiye!!!

Bu yıl kim kazanır? En iyisi kazanacak… Hangi ülkeden olursa olsun…

Türkiye’yi iki sözcükle özetlemenizi istersek ne derdiniz?

Güneş ve rüzgar. Letonya’da şu an olmayan ve özlediğimiz iki şey…

Türkiye’ye son mesajınızı alabilir miyim?

Kendinize iyi bakın değerli Türk halkı! Ve her zaman gülümseyin!

Çok teşekkür ederiz. Bol şans!….

Röportaj: Murat Hakan YALÇINKAYA

Çok Yakında: Sırbistan / Marija Şerifoviç (onikipuan özel röportaj) 

 [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=MQfRDc-wxpA]