OGAE Türkiye’den açıklama…

Eurovision Şarkı Yarışması’nda 1 ay kala yükselen heyecan, bahislerde öne çıkan ülkeler, internet oylamaları ve beraberinde gelen kim kazanacak tartışmalarıyla iyice doruğa çıktı. 1996 yılından beri TRT ile birlikte Eurovision’un perde arkasında tüm kulis faaliyetlerini titizlikle yürüten OGAE Türkiye Eurovision Kulübü ise, Türkiye’nin bu yılki şarkısı “Shake it up Shekerim” ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Herkese Merhabalar,

Bu yıl ülkemizi Eurovision’da temsil edecek olan Kenan Doğulu ve şarkısı “Shake it up shekerim”le ilgili olarak Onikipuan.com sitesi ve forumu üzerinde yapılan eleştiriler üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.

Öncelikle ilk yanlış anlama Onikipuan ve OGAE Türkiye ile ilgilidir. Onikipuan.com sitesi OGAE Türkiye’den bağımsız bir yapıdır ve tüm ülkelerle ilgili haber yapan özgür bir Eurovision sitesidir. Burada Eurovision sever herkes yazabilir fakat herkes OGAE Türkiye üyesi değildir. Dolayısı ile burada belirtilen görüş ve fikirler OGAE Türkiye’nin resmi duruşu veya fikri olarak algılanmamalıdır.

OGAE TÜRKİYE RESMİ POLİTİKASI GEREĞİ SANATÇIMIZI DESTEKLEMEKTEDİR.

Bu çerçevede yaklaşık 21 üyemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Helsinki’de elinde Türkiye bayrakları ile ülkesini ve şarkısını destekleyecektir. Klübümüz Kenan Doğulu ve ekibi ile çeşitli konularda işbirliği yapmaya devam edecektir.

Sitede veya forumda gerek beğeniler, gerekse eleştiriler medenice ve özgürce ifade edilebilir. Nasıl Hürriyet gazetesine yazılan yorumlar Hürriyet gazetesini bağlamıyorsa, siteye yazılan yorumlar da bizim denetleyebileceğimiz bir şey değildir. Yorumların moderasyonu da mümkün olabildiği için gerilmeye ya da bunu sorun etmeye gerek yoktur. Olumlu ve olumsuz tüm fikirlerin çağdaş bir platformda tartışılması hem bizler hem ülkemiz için fayda sağlayacaktır.

OGAE Türkiye olarak Kenan Doğulu’ya ve Türkiye’ye yürekten başarılar diliyoruz. Helsinki’de kulüp olarak desteğimizle orada olacağımızı bildirmek istiyoruz.

Saygılarımla,

Tolga IRKAN
OGAE Türkiye Başkanı