“RAUND 2: CICERO – MONROSE” BÜYÜK RÖVANŞ 25 MART’TA!

cicero 150 200 wea“Frauen Regieren die Welt” ile Helsinki’de Almanya için söyleyecek olan Roger Cicero, 3 dalda Alman Müzik Ödüllerine aday gösterilirken, Mandy, Senna ve Bahar’ın “Monrose”u 2 dalda Alman Finalinde yaşadıkları hayal kırıklığının telafisini arayacak.

 2006 Mayıs’ında yayınladığı “Maennersachen” albümü ile Almanya da “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” olarak gösterilen Roger Cicero, bu başarısını somut bir ödülle, üstelik öyle böylede değil, Bırakın Alman Sanatçıları, Tüm Dünyada ki Şarkıcı ve Grupların rüyalarını süsleyen,”Echo” gibi haysiyet abidesi bir ödülle taçlandırmaya artık çok yakın!

25 Mart günü dağıtılacak ödül töreninde Take That ve Jennifer LOPEZ gibi Dünya starlarıyla beraber gecenin performans Sanatçıları arasında da bulunan Roger CICERO, “Yılın Ulusal Erkek Sanatçısı”, “Yılın Yeni Starı” dallarında aday gösterilirken,  Kendisiyle beraber Ina MÜLLER ve Anett LOUISAN gibi iki önemli sanatçıyı daha lanse eden Prodüksiyon ekibi Frank RAMUND ve Matthias HASS’da “Yılın Ulusal Prodüktörleri” alanında şans arayacaklar. 

“Yılın Ulusal Erkek Sanatçıları” Kategorisinde  Alman Pop İdol Birincisi Tobias REGNER, Ünlü Alman Punk Grubu die Aerzte’den Bela B, Soul Sanatçısı Jan DELAY ve Ülkemizdede sevilen Sascha ile yarışan Cicero, Eurovision birinciliğininde etkisiyle bu kategorinin tartışmasız en güçlü adayı. Kolayca bu dalda ödülü alması beklenen Cicero’yu, “Yılın Ulusal Yeni Star’ı” kategorsinde ise zorlu rakipler bekliyor.Alman Finalinde ezici farkla geride bıraktığı Monrose ile bir kez daha ipi göğüsleme mücadelesine girecek olan Cicero’nun diğer Rakipleri Killerpilze, Lafee ve bir kez daha Tobias REGNER olacak.

Monrose’un ödülü kapmak için mücadele vereceği ikinci kategori ise, “Yılın En iyi Ulusal Grubu” olacak. Dünyaca Ünlü Rock Grubu Reamonn, Son yılların en gözde gruplarından Silbermond ve adını 1998 Alman Finalinde 2. olan Şarkı “Herzensschöner” ile ı duyurup daha sonra fenomene dönüşen Rosenstolz ve Alman Schlager Rockerları Pur ile çekişecek Monrose kızları bakalım Echo sahnesinde nasıl bir son yaşayacaklar?

Geçtiğimiz yıl elde ettikleri Liste ve Satış başarılarıyla Alman Müzik tarihinin ticari anlamda en iyi Eurovision Şarkısı ünvanına sahip olmasına rağmen, “No, No Never” ile Atina’da Hayal kırıklığı yaşayan Texas Lightning ise yine aynı şarkıyla bu sefer, Silbermond “Das Beste”, Shakira feat. Wyclef JEAN “Hips Don’t Lie”, 2006’nın büyük süksesi ve internet Keşfi Atlanta’lı ikili Gnarls BARKLAY ve “Crazy” ve Portekiz asıllı Kanadalı Sanatçı Nelly FURTADO’nun büyük hiti  “All Good Things” ile Eurovision’dakinden çok daha zorlu bir mücadeleye girişecek. Özellikle Texas Lightning’in Gnarls BARKLAY karşısında işi çok zor olacak. Buna rağmen Grubun “Yılın Hiti” ödülünü kazanması, sahip olduğu Background ile şaşırtıcı olmayacak.

2004 yılında İstanbul için yapılan ülke finalinde “Hungriges Herz” ile 4. olan Berlin’li grup MIA’nında”Yılın Ulusal Alternative/Rock” ve “Yılın Canlı Performansı” dallarında aday göstertildiğinide “anti-parantez” hatırlatalım.

25 Mart Pazar günü 21:15’te RTL Televizyonu tarafından yayınlanacak “Echo’07” ödüllerini Türkiye’denKablolu yayın vasıtasıyla izleyebilmek mümkün. Bilindiği gibi Yaklaşık 10 yıldır “Hotbird” üzerinden yayın yapan ünlü kanal, diğer kardeş kanalları RTL2, Super RTL ve VOX aynı platformda yayınlarını sürdürmesine rağmen, 01 Ocak 2007 tarihinde bu peykten ayrılmıştı.

(Kaynak:ECHO)

Haber: Osman KURAL