Kenan: ‘Renkli bir şov hazırlayacağız’

kenanTRT’nin  basın toplantısıyla resmi olarak kamuoyuna duyurulan Eurovision temsilcimiz Kenan Doğulu’nun basın toplantısı gazeteci ordusunun akınına uğradı.

TRT Tepebaşı Stüdyosu’nda saat 13’te gerçekleşen ve Gülşah Banda’nın yönettiği toplantıda Kenan Doğulu’yu geçtiğimiz yıl olduğu gibi TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney açıkladı. Bu yıl sanatçıya Türkçe ya da İngilizce konusunda bir şart koşmayacaklarını vurgulayan Güney, dil serbestliğinin altını çizdikten sonra sözü Kenan Doğulu’ya bıraktı. Doğulu, 80’lerden itibaren Eurovision’u yıllardır izlediğini ve takip ettiğini belirterek alınan sonuçlardan ötürü kimi zaman sevinçten kimi zaman da üzüntüden ağladığını da sözlerine ekledi. Teklifi alır almaz dostlarından fikir görüşü aldığını, başta Sezen Aksu olmak üzere herkesin mutlaka bu teklifi değerlendirmesi gerektiğini söylediğini ifade eden sanatçı başarısızlık ihtimalini düşünmek istemediğini belirterek herkesten destek beklediğinin altını çizdi ve bu işin bir ekip işi olduğunu vurguladı.

Gelen bir soru üzerine şovla ilgili renkli ve görsel güzel bir gösteri sunmayı planladığını ifade eden Kenan Doğulu ‘Ekran başındakileri önce görsellikle yakalayıp dikkatlerini çekmeyi, daha sonra da şarkının kendini dinlettirmesini istiyoruz’ diye konuştu. Hazırlayacağı eserin hareketli, slow, mid-tempo ya da rock tınılı bir şarkı mı olacağını henüz bilmediğini söyledi. Beste aşamasında Sezen Aksu, Sertab Erener, Athena ve Fuat Güner’le de görüş alışverişinde bulunduğunu açıklayan sanatçı dil konusundaki bir soruyu da  ‘En kolayı herhalde İngilizce olmasıdır. Ama henüz sözler için çok erken, müziğin önde gittiği ve sözlerden ziyade daha çok bestesiyle hatırlanan bir şarkı olsun istiyorum. İngilizce gibi farklı dillerden de olabilir, içinde kısa ve kolay Türkçe sözcükler de geçebilir. Şu anda sözlerden çok şarkıya odaklandım.’ diye yanıtladı.

TRT yetkilileri Kenan Doğulu’nun en geç Şubat ayına kadar Eurovision komitesine 3 beste teslim edeceğini ancak içlerinden hangisinin Helsinki’ye gideceğine seçici kurulun mu yoksa halkın mı karar vereceğinin henüz belli olmadığını söyledi.

Haber: DJ Olcay