Ajdar: “TRT ısrar ederse belki ‘evet’ derim”

1998Eurovision tartismalarina “Nane” ve “Cikita Muz” ile unlenen Ajdar da katildi! ‘Bu işe talibim’ demem, TRT’nin ‘Lütfen bizi temsil et’ diye ricada bulunulmasını beklerim’ diyen Ajdar, teklif gelmesi durumunda Eurovision icin yapacaklarini anlatti….

Bugun Aksam gazetesinde yayinlanan haberi yorumsuz yayinliyoruz:

Finlandiya’da düzenlenecek 52’nci Eurovision Şarkı Yarışması için geri sayım başladı. TRT, ‘Bu yıl kimle katılalım?’ diye tartışadursun, Ajdar, müthiş bir alternatif sundu. İşte ‘Çikita Muz’, ‘Nane’ gibi hitlere imza atan Ajdar’ın Türklerin milli mesele olarak gördüğü ama Avrupalıların ilgilenmediği Eurovision için projeleri:

TRT ısrar ederse belki ‘evet’ derim

Ülkeler, geçen yılın galibi Lordi gibi rock parçalarla yarışmaya katılacak. Bana şans verilmesi halinde tüm dünyanın gözünü üzerimize çevrilebilirim.

DİĞERLERİNİN RUHU YOK

Bu yılki Eurovision’a katılmak istiyorum. Ama ‘Bu işe talibim’ demem. TRT’nin ‘Lütfen bizi temsil et’ diye ricada bulunulmasını beklerim. Böyle olursa teklifi kabul ederim. Gerisini merak etmeyin. Ruhum ve dansımla Avrupa’yı hayran bırakmaya hazırım.

‘Çikita Muz’ tadında yeni bir eserle kesinlikle birinci olurum. Şarkıyı ben yaparım. Zaten Türk halkı da beni çok destekliyor.

Kayahan, Candan Erçetin, Ajda Pekkan’ın eksik yönleri neydi biliyor musunuz; onlar elektrik veremedi. Mesela ‘Aman Petrol’ şarkısının melodisi çok gevşekti. Ajda Pekkan da ruh katamadan şarkıyı yorumladı… Sanatçı olarak çok üstlerdeyim. Tarkan’dan da Mustafa Sandal’dan da iyiyim. Onlar yapmacık ve gerçek star değil. Armutlarla elmaları ayırmak gerekiyor.

Yarışmaya girersem dans dersi almama da gerek yok. Çünkü ben çok iyi dans ediyorum ve geliştirdiğim özel stil tüm dünyada yankı uyandıracak.

Haber: Umut Certel

Kaynak: Aksam (Ozlem Ucar)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Dh-Pg7NgPnU]