GUNAYDIN: TRT “Rocker” Ariyor

rockerTurkiye 2007 soylentileri durmuyor! Gunaydin gazetesinin iddiasina gore, Sertab Erener’in de uyesi oldugu danisma kurulu, Helsinki icin “rocker” ariyor!

Dun, birinci agizdan, henuz kimseyle gorusme yapmadiklarini, ancak gorusecekleri isimleri belirlediklerini aciklayan TRT’nin ardindan, Gunaydin gazetesi, TRT’nin listesindeki 2007 adaylarini acikladi.  

Bugunku Gunaydin Gazetesi’ndeki haberi aynen yayinliyoruz:

 Sertab TRT’cileri ‘rocker’ yaptı

Türkiye’nin geçen yıl Eurovision’da yaşadığı hezimeti unutmaya çalışan TRT, yarışma için bir çalışma grubu kurdu. Danışmanları arasında Sertab Erener’in de bulunduğu gruptaki yaşlı uzmanlar rock dinlemeye başladı!. TRT, geçen yılki Eurovision’u Finlandiyalı rock grubu Lordi’nin kazanması üzerine, bu yıl yarışmaya rock müzikle katılacak. Bunun için çalışmalara da hız verdi. Bu yıl yeniden sipariş yöntemini denemeye de karar veren TRT, yarışma için bir çalışma grubu oluşturdu. Grubun danışmanları arasında da ‘Everyway That I Can’ şarkısıyla Eurovision’da ülkemize birincilik getiren Sertab Erener var.

Genç rockçılar dinleniyor

Erener, yaşlı üyelerden oluşan çalışma grubuna şarkı seçimi ve Eurovision fanlarının yeni müzik eğilimlerine ilişkin fikir veriyor. Üst düzey bir TRT yetkilisi de bugüne kadar sanat ve halk müziğiyle ilgilenen birçok yaşlı uzmanın şimdilerde genç rockçıları dinlediğini belirtiyor. Emre Aydın, Ogün Sanlısoy, Teoman gibi ünlü isimlerin yer aldığı listede Manga, Kargo ve Duman gibi gruplar da bulunuyor.

Haber: Umut Certel

Kaynak: Gunaydin (Bulent Ipek)  

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=idH-NZ-4gsQ]