Seyyal setlere dönüyor…

seyyalTürk popunun dev isimlerinden Seyyal Taner, çok yakında beyazcama dönmeye hazırlanıyor…

ANS’nin yapımcılığını üstlendiği ve Burhan Öçal’ın başrolünü oynadığı “Maçolar” adlı dizide Burhan Öçal dışında Gökhan Tepe, Özlem Tekin ve Seyyal Taner gibi başka müzisyenler de rol alacak. Seyyal Taner, Burhan Öçal’ın kız kardeşi Dilan Hala, Özlem Tekin ise otelin direktörü Deniz karakterini canlandıracak.

Burhan Öçal, Ümit Olcay, Gökhan Tepe, Kamil Güler, Tolgahan Sayışman ve Tevfik Urgancıoğlu’nun başrollerini paylaştıkları dizide, Kadirizm’in maçoluğunu rafa kaldırma iddiasında olan maçoseksüel bir baba ve beş oğlunun maceraları anlatılıyor. Genel yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı, Hakan Mumcuoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği dizinin çekimleri önümüzdeki hafta Antalya’da başlıyor.

1987 yılında ülkemizi Eurovision’da temsil eden Seyyal Taner sıfır puan alarak Türkiye’ye tarihinin 2. en büyük yenilgisini getirmişti ama 90’lardaki pop patlamasıyla yeniden listelerin tepesine çıkmış ve büyük hitlere imza atmıştı. Seyyalname adlı best-of çalışmasından sonra Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan “En iyileriyle Seyyal Taner” albümündeki 70’li yıllar derlemelerinden sonra çok yakında yine aynı firmadan 80’li ve 90’lı yıllarına ait “Naciye”, “Leyla”, “Dünya” ve “Alladı Pulladı” gibi hit olmuş şarkılarının orijinallerinden derlenecek bir albüm daha yayınlanacak.

Kaynak: Kelebek
Haber: DJ Olcay

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=XgqMGU1hn5Y]