Beleşe Eurovision…Ama Junior!

juniorSınırlı sayıda ülkenin yarıştığı ‘çocukların Eurovision’u’ Junior Eurovision Song Contest, bu yıl yerinde bedava izlenebilecek. Peki nasıl? 

Davetiye yoluyla katılımın sağlanacağı yarışma, bu yıl Romanya’da gerçekleşecek. Prodüktör Svante Stockselius, bilet satışından doğacak vergi ve harçlar dolayısıyla Romanya Televizyonu’nun güç duruma düşebileceğinden dolayı böyle bir karar alındığını belirtirken, birçok kaynak bu kararın ardında aslında bilet satışının çok kötü olduğu gerçeğinin yattığı konusunda hemfikir. Uzmanlar da, yarışmanın oldukça düşük reytinglerine dayanarak bu ihtimalin doğruluğuna onay veriyorlar.

Türkiye, Eurovision’da yarışan bazı diğer ülkeler gibi bu yarışmaya katılmıyor ve yayınlamıyor. Türk Eurovision fanlarının önemli bir kısmı Eurovision’un yanında bu yarışmayı mantıksız buldukları gerekçesiyle katılmamanın doğru olduğu konusunda görüş birliği taşırken, bir kısım fan da TRT’nin de yarışmaya katılması gerektiğini düşünüyor.

TVR, 2 Aralık’ta yayınlanacak yarışmayı yerinde canlı olarak izlemek isteyenlerin Mioara Negescu ile iletişime geçebileceklerini ve bu konuda bir yazışma adresinin yakında iletileceğini belirtti.

Haber: DJ Olcay

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=dbLRZD8oolI]