Provalarda Sekizinci Gün Tamamlandı!

Eurovision 2021’in provaları, sekizinci gününde Big 5 ülkeleri İtalya, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya ve ev sahibi Hollanda’nın ikinci provalarıyla sona erdi. Bu süreçte başından beri olduğu gibi bugün de ekibimiz provaları takip edip sizler için yorumladı;

– İTALYA

İşte zımba gibi bir rock performans. Yeni kostümler çok daha iyi olmuş. Damiano müthiş karizmasını yine konuşturuyor. Hele seyirciyi selâmlama kısmı çok keyifli. Ekranda gölge figürleri görülen grup elemanlarının enerjisi, sahneye hakimiyeti ve birbirleriyle uyumu mükemmel. İlk 3 olur bence.

Güneç

– ALMANYA

Bence bu yılın en sempatik performansı. Scoreboard’un sol tarafında yer alması gerekiyor bence. Jendrik’e pembe ceket, mavi pantolon ve gülen gözler çok yakışıyor. Bu şarkıyla Jendrik sadece eğlendirmiyor, bence bir mesaj da veriyor. Nefret söylemleri, aşağılamalar hayatımızda yer almamalı. Şarkının sözlerinde mesaj veren bazı kısımlar sahnedeki dev ekrana yansıtılmış. Hele step dance bölümüne bayıldım. Ekip ve koreografi mükemmeldi. El kostümü de çok yaratıcı ve sempatik olmuş. Belki baştaki parlak ukuleleyi biraz daha öne çıkartabilirlerdi. Bağırıp çağırmadan eğlendirmek bu işte.

Güneç

– HOLLANDA

Sevemedim bu şarkıyı. Jeangu’nun vokalleri iyi, Afrika dansı yapmaya çalıştıkları kısmı da fena değildi. Ama kostümler, özellikle Jeangu’nun kostümü çok kötü. Sahne karman çorman. Beğenmedim.

Güneç

– FRANSA

Öncelikle şarkıya bayıldığımı ve birincilik adaylarımdan olduğunu belirtmeliyim. Sade ve minimal sahne uçan kuş ve yıldızlar konsepti ile hareketlendirilmiş. Barbara şarkıya ruh vermek adına şarkıyla biraz fazla oynuyor ve bence risk alıyor. Ama yine de çok güzel söylüyor. Bir de tayt yerine sade straplez siyah vücuda yapışan bir elbise daha çok yakışır bence.

Güneç

– BİRLEŞİK KRALLIK

Ah James ah. Bu muhteşem şarkıyı bu sahne konseptiyle bozmuşsunuz. James sahnede olabildiğince sempatik. Ama o güzel sesini kullanamıyor, sesi bir şekilde yetersiz geliyor. Sahnede enerjisi çok güzel ama dansçılar çok yavan kalmış, Andy Abraham’ın performansına benzemiş. Hayırlısı.

Güneç

– İSPANYA

Ben bu şarkıya ve Blas’ın sesine bayılıyorum. Sahnedeki kocaman ay, yıldızlar, tüm konsept çok güzel. Yalnız şarkının ortasına o dans ritmini hangi akla hizmet koymuşlar anlamadım.

Güneç

Haber: Cem Bulut