AVUSTRALYA İÇİN 7 MART’I NOT EDİN!

Bundan bir kaç yıl öncesinde kadar adını duyduğumuzda aklımıza kangurular, timsahlar ve güzeller güzeli Sydney şehri gelen Avustralya son iki yıldır biz Eurovision fanları için farklı bir noktada bulunuyor.

Avrupa ile bulunan hem kültürel hem siyasi bağı sayesinde büyük bir Eurovision kitlesine sahip olan Avustralya, yarışmayı ilk olarak 1983 yılında yayınlamıştı. Gün geçtikte artan Eurovision sevgisi, ülkeyi Eurovision’un 60. yıl dönümünde Eurovision sahnesine taşıdı.

Guy Sebastian’ın gördüğü büyük ilgi geçtiğimiz yıl Dami Im ile tavan yapmış; Damı Im’i jüri oylarında birinci sıraya taşımıştı.

2017 yılı için Avustralya’nın akıbetinin ne olacağı en büyük merak konularından biriydi. Katılımı kesinleştikten sonra da en büyük konusu temsilcinin kim olacağıydı. Zira ülke her yıl çıtayı artırıyordu ve bu ülkede doğmuş bir çok ünlü isim vardı. The Veronicas, Natalie Imbruglia, Iggy Azalea hatta Kylie Minogue bile temsilci olabileceği dedikoduları dönen isimlerden bazıları.

Avustralya delegasyonu bu yıl ilk defa şarkı ve şarkıcısını aynı anda açıklıyor olacak. Yayıncı kuruluşun yaptığı açıklama ile 7 Mart’ta hem şarkıcıyı hem de şarkıyı duyuracağını belirtti.

Temsilci kim olursa olsun Avustralya’yı bir çıta daha yukarı taşıyacağı aşikar.