Eurovision şarkıları isim değiştiriyor!!!

Ülke kuraları da çekildikten sonra şimdi tüm gözler Eurovision şarkılarına beklenen büyük değişimlerde. Hangi ülke ne gibi değişikliklerle karşımıza çıkacak bilemiyoruz, ama isimleri ne olacak merak ediyorsanız işte yeni isimleriyle Eurovision şarkıları…

Belarus
İlk 5’te yeralacağına kesin gözüyle bakılan Belarus temsilcisi Dmytri Koldun, sahnede yalnızca Koldun adıyla yarışacağını açıkladı.

İzlanda
Her yıl alışılageldiği üzere, İzlanda şarkısı Eurovision’da İngilizce’yle sahneleniyor. Eiríkur Hauksson’un şarkısının adı “Valentine Lost” (Kayıp Sevgili).

Türkiye
Kenan Doğulu’nun şarkı adı küçük bir değişime uğradı. Şekerim sözcüğündeki Ş harfinin Avrupalı izleyicilerce kolay telaffuz edilebilmesi için şarkı adının “Shake it up Shekerim” olarak değişmesine karar verildi.

Arnavutluk
Frederik Ndoci, şarkısını İngilizce söyleyecek: “Hear my plea” (Yalvarışımı duy).

Andora
Andora’nın şarkısı “Salvem el món” Katalanca ve İngilizce okunacak.

Rusya
Merakla beklenen Rusya bu yıl Serebro grubunun seslendireceği “Song #1” (1 numaralı şarkı) şarkısıyla temsil ediliyor.

Gürcistan
Bir “darkhorse” daha. Sopho Khalvashi, sadece ön adını kullanacak. Björk’ten izler taşıyan My Story şarkısının adı da değişti: “Visionary Dream” (Düşsel rüya)

Bulgaristan
Bulgaristan’ın şarkısının adı “Water” (Su). Şu anda orijinal dilinde söylenmesinde bir değişiklik düşünülmüyor.

Hollanda

Edsilia Rombley, şarkısını Hollandaca söylemekten sonunda vazgeçti. Şarkısının adı “On top of the world” (Dünyanın tepesinde). Bakalım bu değişiklik de şarkıyı kurtarabilecek mi?

Kaynak: ESCToday, Onikipuan