Temsilcimiz Kenan Doğulu

kenan doguluTRT’nin resmi aciklamasina saatler kala, Hurriyet ve Milliyet gazeteleri Turkiye’nin 2007 temsilcisini resmen ilan etti.

 Eurovision’a Kenan Doğulu gidecek

Şarkı henüz seçilmedi, İngilizce mi yoksa Türkçe mi olacağına da karar verilemedi. Ancak, bu yıl Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek isim belli: Kenan Doğulu

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 10-12 Mayıs günleri arasında yapılacak 52. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkıcı belli oldu. TRT yönetimi, son günlerde Eurovision için adı geçen birçok sanatçı arasından, Sezen Aksu imzalı “Çakkıdı” şarkısıyla 2006’ya damga vuran Kenan Doğulu’yu seçti.

Ağabeyi de yardım edecek
TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney’in, Doğulu’nun seçildiğini açıklayacağı dünkü basın toplantısı, ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün cenaze töreni nedeniyle bugüne ertelendi. Taraflar arasında yapılan sözleşme uyarınca Doğulu, Eurovision için üç beste hazırlayacak.
TRT yöneticilerinin sahne performansı ve güçlendirdiği İngilizcesi nedeniyle tercih ettiği Doğulu, Sezen Aksu’nun da aranjörü olan ağabeyi Ozan Doğulu’nun desteğini alarak besteleri tamamlayacak. Bu bestelerden hangisinin yarışmaya gönderileceğine de TRT yönetimi karar verecek.

TRT, bugun saat 13:00’de, Istanbul Intercontinental Hotel’de duzenlenecek basin toplantisiyla Turkiye’nin Eurovision 2007 temsilcisini kamuoyuna duyuracak.

Haber: Umut Certel

Kaynak: Kelebek, Milliyet [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=RrjO_CQdG5E]