Helsinki’ye Sezen Aksu Bestesi!

1309Kenan Dogulu’nun Eurovision 2007 adayliginin medyaya yansimasinin ardindan, simdi de beste arayislarina basladigi iddia edildi. Dogulu henuz TRT’ye kesin cevabini bildirmedi, ancak katilmasi durumunda Turkiye’yi bir Sezen Aksu sarkisiyla temsil etmek istiyor….

Star’da yayinlanan haberi aynen iletiyoruz:

Kenan, Sezen’den Beste İstiyor
TRT’nin Eurovision için teklif götürdüğü Kenan Doğulu’nun gitmeye gönlü var ama ‘Sezen Aksu olmadan asla’ diyor. Çakkı parçasında Sezen’in parmağı olduğunu söyleyen Doğulu, yeni beste istiyor.

Mayıs 2007’de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek olan 52. Eurovision Şarkı Yarışması için TRT, Kenan Doğulu’ya teklif götürmüş, Doğulu da düşünmek için süre istemişti. Doğulu’nun bu düşünme süresi zarfında Sezen Aksu’dan beste almaya çalıştığı iddia ediliyor.

‘Bu işte Sezen’in parmağı olursa kesin birinci oluruz’ diyen Kenan Doğulu ünlü sanatçıdan beste koparabilmek için çabalıyor. Sezen Aksu’nun da düşünmek için süre istediği ve müzisyen arkadaşlarıyla görüştüğü de iddialar arasında. Doğulu’nun başarısındaki en büyük pay ise albümdeki ‘Çakkıdı’ şarkısı olmuştu.

Kenan Dogulu’ya, Eurovision 2007 icin sanat camiasindan destek!

Deniz Seki ve Sibel Tuzun, Dogulu’nun Eurovision’da Turkiye’ye mutlaka cok basarili bir sonuc getirecegine inandiklarini soyledi.

Star ve Sabah yayinlarini aynen aktariyoruz:

Deniz Seki: ‘Eurovision’a Kenan gitsin’

Kenan mı, Hadise mi gitsin?
Bence Kenan gitsin. Aslan gibi ülkemizi temsil etsin. Kenan’a yakışır, sahnesi muhteşem. Ona iki sene vokal yaptım, ondan çok şey öğrendim. Bizi çok iyi temsil eder, yabancı dili de var.

Hadise olmaz mı?
Olur da, Türkiye’de yaşamayan bir arkadaşımız. Bence burada yaşayan birinin Türk bayrağını eline alıp gitmesi yakışır. Hadise zaten Avrupa’da başarılı işlere imza atmış arkadaşımız. Ama Kenan gerçekten müzisyen.

Siz teklif gelse, katılır mıydınız?
Bilmem düşünmedim.

Düşünün şimdi…
Bu sene gitmezdim, belki seneye giderdim. Neden bunca yıl herkes en iyi bestelerini Eurovision’dan sakladı da en berbat şarkılarla katıldık anlamıyorum.

Sibel Tüzün’de “Kenan” Diyor

6 yıl aradan sonra geçtiğimiz günlerde kulüpte programa başlayan Sibel Tüzün: Eurovision sahnesinde performans çok önemli. Stüdyo şarkıcıları oradaki tempoya ayak uyduramaz. Kenan Doğulu veya Pentagram uygun olabilir. Geçen sene Atina’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Süper Star’ adlı parçasıyla 11’inci olan Sibel Tüzün, bu yıl Helsinki’ye Kenan Doğulu’nun gönderilmesini önerdi. “Bu sene kesinlikle farklı olmamız gerekiyor” diyen Tüzün, “Kenan sahnede iyidir” şeklinde konuştu.

Şarkının Türkçe olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bizi Bülent Ersoy temsil edecekse o zaman Türkçe olsun tabii. Ama yarışmaya pop parçasıyla gidilecekce İngilizce olmalı.

Haber: Umut Certel

Kaynak: Star, Sabah

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=pUe39hCtdpk]