Kenan Dogulu: “Kararimi 3 gun icinde aciklayacagim”

kenan festival3TRT’den Eurovision teklifi aldigini dogrulayan Kenan Dogulu, halen dusundugunu, uc gun icerisinde kararini TRT’ye bildirecegini acikladi.

Sabah Gazetesi’nde yayinlanan haberi aynen okuyucumuza iletiyoruz:

Kenan Doğulu’ya Eurovision teklifi

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek sanatçıyı arayan TRT yönetimi, son olarak Kenan Doğulu’ya teklif götürdü. Doğulu TRT’den birkaç gün izin istedi ve kararını üç gün içinde açıklayacağını belirtti.

TRT yetkilileri, Eurovision’da Türkiye’yi temsil etmesi için Kenan Doğulu’ya teklif götürüldüğünü doğruladı.

2007 yılının mayıs ayında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkıcı listesinin başında, Kenan Doğlu’nun adı yer alıyor. TRT yetkilileri Doğulu’ya bir teklif götürdüklerini kabul ederken, ünlü sanatçının menajeri yaptığı açıklamada “Teklif geldi. Henüz karar verilmedi. Sanatçı, şartların oluşmasını bekliyor. Birkaç gün içinde kararını verecek” dedi. Bu yıl sipariş yöntemiyle belirlenecek şarkı ve şarkıcı seçimi için TRT yetkililerinin elinde 10’u aşkın şarkıcı ve grubun yer aldığı bir liste bulunuyor. Listede ilk sıralarda olan Kenan Doğulu’nun dışında rock grupları ağırlıkta…

Tercih, Avrupa Yayın Birliği’nin kurallarına göre, 1 Ekim’den sonra piyasaya çıkan şarkılar göz önünde bulundurularak yapılıyor. Ancak şu an piyasada, Nazan Öncel’in “Aşkım Baksana Bana”sının dışında “hit” olmuş yeni bir şarkı bulunmuyor. Bu arada TRT yetkilileri, konunun gündemde kalmasının temsilcimizin daha çok oy almasına katkıda bulunacağını belirtiyor. Seçilecek ismin bir hafta sonra açıklanacağı belirtiliyor.

Haber: Umut Certel

Kaynak: Sabah (Bülent İPEK)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=u7Ve4BqiPK0]