Tuba Önal dönüş yolunda

tubaonal04if0Ünlü sanatçı Tuba Önal’dan hayranlarına müjde. OGAE Türkiye Başkan Yardımcısı Murad Karamüftüoğlu ile görüşen ünlü sanatçı yeni albümünü tamamladı. Önal plak şirketi sorununu çözer çözmez kamuoyunun karşısına çıkacak. .

“1999 yılında İsrail’ de gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması’ nda Grup Mistik ile birlikte ülkemizi başarıyla temsil eden Tuba Önal, gerçekleştirdiğimiz söyleşi sırasında yeni albümünün hazır olduğunu ancak anlaşmalı olduğu plak şirketinin iflas etmesi nedeniyle yeni bir plak şirketi arayışında olduğunu açıkladı.

24 Kasım Cuma akşamı İstanbul Elite Plaza’ da sahne almaya başlayacak olan güzel sanatçı 1999 yılındaki Eurovision macerasını hatırlattığımızda şaşkınlığını gizleyemedi. OGAE Türkiye’ nin faaliyetlerinden haberdar olduğunu  belirten Tuba Önal tüm Eurovision Şarkı Yarışması fanlarına sevgilerini iletti.

Reklam müzikleri ile sesine aşina olduğumuz Tuba Önal bilindiği gibi 2000 yılında “Onun Adı Aşk” isimli ilk albümünü çıkartmış ve albümün çıkış tarihinden yaklaşık altı ay sonra geçirdiği ciddi bir kaza nedeniyle iki yıl süren tedavi süresi boyunca aktif müzik yaşantısına ara vermek zorunda kalmıştı.

2005 yılının Haziran ayında Mısır’ ın İskenderiye kentinde gerçekleştirilen 3. Ortadoğu Uluslararası Müzik Festivali’ nde, bestesi Mine Mücur’ a ait olan ve aranjörlüğü Melih Kibar tarafından gerçekleştirilen “Kusursuz Aşk” adlı eser ile ülkemize ikincilik getiren Tuba Önal’ a sanat hayatındaki başarılarının devamını diliyoruz.”

Kaynak: Murad Karamüftüoğlu

Haber: Volkan Abur

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=kJZsZjJ1_44]