GÖREVİMİZ: EUROVISION !

1600367 Spanish flag Spain

İspanya Televizyonu TVE, düzenlediği basın toplantısıyla İspanya’nın Helsinki için izleyeceği yolu açıkladı.

2002 – 2004 arası katılımcılarını, döneminin en başarılı “Casting Show” örneklerinden “Operacion Triumpfo” ile belirledikten sonra, 2005 Kiev için Klasik Ülke Finali yöntemine dönen, 2006’da Dünyaca Ünlü “Las Ketchup” grubunu görevlendirerek belirleyen İspanya, 2007 yılında da temsilcisini yepyeni bir format ve adla “MISION : Eurovision” ile seçmeye hazırlanıyor.

TVE Program direktörleri Javier MONTEMAYOR, Paula VAZQUEZ, “Mision Eurovision” programının yapımcısı Nicolas DIAZ ve İspanya’ya 1968’de ilk birinciliği getiren Massiel ve 1998’de temsil eden Michael HERZOG’un katılımlarıyla gerçekleşen basın toplantısında, “Mision : Eurovision” programının detayları belli oldu.

Buna göre İspanya, Listelerde ve Ticari açıdan başarılı bir sanatçıyı görevlendirerek, bir kaç şarkının yarışacağı bir “Mini Final” organize etmeye hazırlanıyor. Finalin en önemli detayı, Şarkıların Nakarat bölümlerinin İngilizce olacak olması. Son yıllarda, Yarışmada ki İngilizce hakimiyeti ile alınan kararda, yarışacak parçaların Nakarat Bölümlerinin İngilizce olacağı, geri kalan bölümlerinin ise, İspanyolca olacağı belirtildi.

BALLAD’A HAYIR!

İspanya Yarışma Diskografisinde önemli bir yer tutan “Balladların” yapılacak Ülke Finalinde kesinlikle yer almayacağı ve şarkıların tamamının “Up – Tempo” olacağı da ifade edildi.

İspanya Finali Mart ayı başında yapılacak ve İspanya Televizyonu Birinci Kanalı “La Primera” ve “TVE International” tarafından Canlı olarak yayınlanacak.

(Kaynak : Vertele)

Haber : Osman KURAL

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=zrR2aajDELY]