Lordi’ye Sansür!

0743219744029fAlman Müzik Kanalı Viva’dan Lordi’nin yeni Videosu “Would You Love A Monsterman?”‘e sansür.

Kanal yetkilileri, gençleri ve çocukları korumak amacıyla “Would You Love A Monsterman?” şarkısının klibini Türkiye saatiyle 23:00’den önce yayınlamayacaklarını açıkladı.

Lordi : “Hayal Kırıklığı İçerisindeyim..”

“Almanya’da Müzik kanallarının yeni videomuz “Would You Love A Monsterman?”‘i yayınlamama kararı alması beni inanılmaz hayalkırıklığına uğrattı. Oysa ki, Viva bizi zamanında çok desteklemişti. Hatta Leipzig’de yapılan “The Dome”‘da ki(Almanya’da sayısız sanatçının katılımıyla düzenlenen çok büyük bir yıllık konser.) showlarında onlara bir röportaj bile vermiştik. Şimdi Sırf Çocuk ve Gençleri koruma adı altında videomuzu sansürleme girişimini gerçekten anlamıyoruz. Ayrıca da, Almanya Finlandiya’dan sonra bizim en başarılı olduğumuz ülke. Şarkımız “Hard Rock Hallelujah” burada 150.000’den fazla kopya satarak bize Altın Plak kazandırmıştı.Birde Şunu anlamıyorum,” Bu kanallar tüm yaz boyunca kliplerimizi peşisıra gösterip durdular. Hayır, Şimdi mi Çocuklar için Tehlikeli olduk!? Bu inanılır gibi değil! Ayrıca, Viva’nın Çocuk ve gençleri korumak adı altında videomuzda sakıncalı gördüğü her ne varsa, zaten diğer tüm videolarımızda da olan şeyler. İnanın Çok büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim. Biz bu videoyu “Halloween” için özel olarak çekmiştik. Ki, Halloween benim gibi “Horror Fan” bir herif için Yılın bir Numaralı partisidir!! Ama işin garip tarafı, Bu videonun İskandinav MTV’sinin  rotasyonunda bulunuyor olması  ve problemsizce de gösterilmesi.  Ama bir yerde de, tüm bu Ticari Medyanın Lordi’yi, Dünyayı korkutan, Sert ve Kötü bir grup olarak görmesinden de gurur duyuyorum. Bizler, Klasik Heavy Metal’i Dünyanın en büyük Canavar grubuyla tadını çıkaran Heavy Metal ve Rock Fanları için Müzik yapıyoruz. Ve Tüm bu hayranlarımıza küçük bir çağrı yapmak da istiyorum :

 “Boşverin tüm bu kanalları!! Diğer Fanlarımızın Websitelerine, “You Tube”‘a ve çeşitli “My Space” alanlarına takılın!! Ya da bir koşu gidip DVD’imizi alın. Orada tüm kliplerimizin sansürsüz (yani, hemen hemen!) doyasıya izleyebilirsiniz!!!”

 Lordi, Eurovision sonrası piyasaya verdiği “The Arockalypse” albümünün gördüğü olağanüstü ilgi nedeniyle, söz konusu albümü “Mr. KillJoy”, “EviLove” ve bir Re-Make olan “Would You Love A Monsterman” ile takviye ederek “The Arockalypse (Special Edition + Bonus Tracks)” adıyla yeniden piyasaya vermişti.

Söz Konusu Skandal Şarkı “Would You Love A Monsterman?” ‘nin sansürsüz full versiyon Videosunu Cadılar Bayramına yetiştirilen “Market Square Massacre” DVD’sinde de izlemek mümkün..

Kaynak : www.musik-news.de

Haber : Osman KURAL

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=cogJWfznSOs]