RÖPORTAJ: İSVEÇ 2007

thearkup4
Onikipuan,  bahislerde ve birçok oylamada önde giden  İskandinavyanın ünlü müzik grubu The Ark  ile söyleşti. “The worrying kind” adlı parçalarıyla İsveç adına yarışacak olan grup,  editörümüz Hakan Yalçınkayanın sorularını cevapladı.

Onikipuan: Eurovisionda geçen yılki rüzgarın da katkısıyla bu yıl pop ve pop-rock parçalar çoğunlukta. Bu yıl gene rock bir parçanın kazanabileceğine inanıyor musunuz?

The Ark: İnancımız odur ki Eurovision yeni bir döneme giriyor. Gerçek rock gruplarının gün geçtikçe Eurovisionda daha fazla yer alacağı ve kazanma şanslarının çok büyük olacağı bir dönemdir bu.

Onikipuan: Eurovisionun politik bir yarışma olduğu düşüncesine katılıyor musunuz?

The Ark: Bizce Eurovision farklı kültürleri birleştiriyor ve bu kadar müzik grubu hayatlarının geri kalanında arkadaş kalacaklar, bu birleşmiş bir Avrupa için çok iyidir.

Onikipuan: Türkiyenin şarkısını dinlediniz mi? Şarkımız hakkında düşünceleriniz nelerdir?

The Ark: Evet şarkınızı dinledik ve kesinlikle iyi bir şansı olduğunu düşünüyoruz.

Onikipuan: Bu yılki favori şarkılarınız nelerdir? Kuzeyden bir ülkenin tekrar kazanabileceğini düşünüyor musunuz?

The Ark: Bu yıl çok güçlü şarkıların yarışacağı bir yıl olacak ve yarış çok çetin geçecek. Bu anlamda her şarkının ayrı cazibesi olduğunu ve büyük şansa sahip olduğunu düşünüyoruz.

Onikipuan: Bu yıldan evvel Eurovisionla ilgileniyor muydunuz?

The Ark: Evet. Eurovision İsveç’te her zaman büyük bir olay olmuştur. Bu yarışma biz çocukken de tüm ailece izlediğimiz büyük bir olaydı.

Onikipuan: En beğendiğiniz İsveçli Eurovision şarkısı ya da şarkıcısı hangisidir?

The Ark: ABBA

Onikipuan: Türkiye hakkında düşünceleriniz nelerdir? Ülkemizi ziyaret ettiniz mi ve gelecekte gelmeyi arzu eder misiniz?

The Ark: Biz kesinlikle Türkiyeyi ziyaret etmeyi arzu ederiz. Çok güzel bir ülke olarak görünüyor. Ayrıca yemeklerinizin de çok güzel olduğunu duyduk.

Onikipuan: Teşekkür eder ve son olarak Türk halkına mesajınız varsa alabilir miyiz?

The Ark: Umarız şarkımızdan ve performansımızdan hoşlanır ve oylarınızla bizi desteklersiniz. Biz de teşekkür ederiz.

Röportaj: Hakan YALÇINKAYA

The Ark – The Worrying Kind
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=GI5wiRj5bAU]