Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > ÜLKELERİN SAHNEYE ÇIKIŞ SIRALARI BELLİ OLDU!

ÜLKELERİN SAHNEYE ÇIKIŞ SIRALARI BELLİ OLDU!

Bugün,57.ci Eurovision şarkı yarışmasının yapılacağı Azerbaycan’ın başkenti Bakü‘de düzenlenen kura çekimi ile ülkelerin sahneye çıkış sırası belli oldu.

Bakü ticaret merkezinde gerçekleştirilen ve Türkiye’yi TRT delegasyonunun başkanı İsmail Güngör’ün temsil ettiği kura çekiminde,Can Bonomo 24 Mayıs’ta ki ikinci yarı finalde 13.cü sırada sahneye çıkacak.

Geçen yılın birincisi ve ev sahibi ülke sıfatıyla doğrudan final kura çekimine katılan Azerbaycan’da 13. sırayı çekti.

Yarışmaya katılan tüm ülkelerin sahneye çıkış sırası ise şöyle;

22 Mayıs’ta ki ilk yarı final;

1.Karadağ
2.İzlanda
3.Yunanistan
4.Letonya
5.Arnavutluk
6.Romanya
7.İsviçre
8.Belçika
9.Finlandiya
10.İsrail
11.San Marino
12.Kıbrıs
13.Danimarka
14.Rusya
15.Macaristan
16.Avusturya
17.Moldova
18.İrlanda

24 Mayıs’ta ki ikinci yarı final;

1.Sırbistan
2.Makedonya
3.Hollanda
4.Malta
5.Belarus
6.Portekiz
7.Ukrayna
8.Bulgaristan
9.Slovenya
10.Hırvatistan
11.İsveç
12.Gürcistan
13.Türkiye
14.Estonya
15.Slovakya
16.Norveç
17.Bosna Hersek
18.Litvanya

ve 26 Mayıs’ta ki final;

1. B.Krallık
9.Fransa
10.İtalya
13.Azerbaycan
19.İspanya
20.Almanya

One thought on “ÜLKELERİN SAHNEYE ÇIKIŞ SIRALARI BELLİ OLDU!

 1. Benim favorim Almanya. Çok beğenilen İsveç’in şarkısında bir şey yok. Sırf İsveç olduğu için bu kadar beğeniliyor. Melodifestivalen’in ne kadar takip edildiğini eurovision severler bilir. Almanya bu kadar kısa bir süre sonra kazanması zor olsa da imkansız değil, olabilir. En beğendiğim şarkı o. Birincilik adayı. Diğer şarkılardan çok farklı. Rock şarkılar ve balkan balladlarının yanında gerçekten fark yapıyor. Roman da yakışıklı zaten, sempatik oyları toplar.

  Norveç ise bana göre o da kazanacak gibi gelmiyor. Bana kalsa ilk 10’a bile girmesi bu şarkılar arasında zor. Şarkı hareketli başlıyor ama nakaratı çok yavaş kalıyor, beklenilen patlamayı yapamıyor.

  Sırbistan ise kazanabilir. Şarkıyı beğendim. Diğer balkan ülkelerinin şarkısı ise iyi değil. Makedonya ve Hırvatistan finale kalamaz bence. Makedonya’nın şarkısını beğenenler olmuş ama sadece sanatçıdan dolayı bana kalırsa. Bosna-Hersek finale kalabilir belki ama sadece o kadar olur, zira ilk 10 şansı görmüyorum.

  Almanya dışında, Danimarka,İsviçre,Beyaz Rusya,Güney Kıbrıs,İrlanda şarkılarını da beğendim. İlk beş adayları bunlar. İsviçre ilk defa geçen sene kaldı finale. Aslında yanlış hatırlamıyorsam yarı final ve finalli sistemde daha öce finalde yarışmıştı fakat daha önceki yıl iyi bir derece yaptığı için. Ama yarı finalde yarışıp finale ilk geçen yıl kalabildi. Fakat sonuncu olmuştu. Bu yıl İsviçre’nin şarkısı dikkat çekebilir ve belki de Belçika adına Tom Dice’ın yaptığı gibi bir çıkış yapabilir.

  Yunanistan, Letonya, Macaristan ve Hollanda bu yukarıda ki ülkelerden bir alt grupta.
  Ama Yunanistan Avrupa tarafından sevildiğinden 5.ciliği zorlayabilir. Şarkıda bir şey yok ama hareketli falan dikkat çekebilir.

  İtalya şarkısını değiştirmeseydi, kazanabilirdi. Ama yeni şarkısını pek sevmedim. Olsa olsa ilk 10’a girer. Kötü bir şarkı değil ama önceki şarkısının iddiası kat kat fazlaydı. Belki de ben yeni şakıyı yadırgıyorumdur.

  Slovenya’nın şarkısı iddialı değil. Birleşik Krallık’ın şarkısı hoş. Rusya ise Verka Serducka etkisi yapabilir belki. Romanya’nın şarksının sözsüz kısımları daha eğlenceli. Ama pek bir şansı yok bana kalırsa. Ama sevildiğini görüyorum, bu yüzden o da dikkat çekebilir.İsrail de fena değil.Finlandiya’nın şarkısı hoş falan ama iddiasız.

  Türkiye’nin şarkısı için ilk 10 diyorum. Can Bonomo değişik tarzı, dansı, şarkısı ve canlı performansı ile dikkat çeker gibi ilk 5’i zorlayabilir.Hatta birinci bile olabilir. Ama zor biraz. Rakipleri güçlü ama bu kapasite var. Kazanırsak şaşırmayalım

Bir cevap yazın

Top
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com